A megerősítések használatával kapcsolatban említettem már, hogy ajánlatos
hangfelvételt készíteni belőlük. Mindössze néhány lépés az egész, és adok hozzá 9 plusz 1 tippet.
1. tipp: Az első teendő, hogy megfogalmazod a saját megerősítéseidet. Ha nem igazán boldogulsz a feladattal, akkor választhatsz az
itt találhatók közül egy sorozatot.
2. tipp: A következő teendő, hogy a saját hangoddal hangfelvételt készítesz a pozitív állításaidból. Készíthetsz magnófelvételt, de rögzítheted a hangodat diktafonnal vagy akár okostelefonnal is. Én a kor szelleméhez igazodóan a számítógépen szoktam hangfájlt készíteni. Ehhez szükségem van egy hangszerkesztő szoftverre, és van hozzá egy mikrofonos fejhallgatóm. Az
Audacity nevű, többféle operációs rendszeren futtatható, ingyenes, magyar nyelvű alkalmazást használtam.
3. tipp: A megerősítések hallgatása remek módja az életünk jobbá tételének, viszont általános hanggal rögzített megerősítéseknek nem lesz olyan hatásuk, mint a saját hanggal rögzítetteknek. Sokáig azt gondoltam, nem mindegy, hogy ki mondja. (Számomra még ma is Domján László az etalon.) Aztán el kellett fogadnom azt a bizonyított tényt, hogy a tudatalatti sokkal befogadóbbá válik azok iránt a megerősítések iránt, melyeket a saját hangon ismételve hallunk.
4. tipp: A hangfelvétel készítése közben, az egyes megerősítések között tarts néhány másodperces szünetet. Ennek majd a visszahallgatáskor lesz jelentősége. A végén az igényedtől függően érdemes 20-30 másodperces szünettel zárni a felvételt. Magyarázat később.
Miután visszahallgattam az első felvételeimet, nem voltam megelégedve velük. Fásult, fáradt, unott, lélektelen hangot hallottam viszont. Ezért azt a trükköt találtam ki, hogy a szöveg felvétele közben a laptopomhoz csatlakoztatott fejhallgatón szólt egy kellemes meditációs zene a YouTube-ról (de természetesen lehet bárhol máshol).
A lényeg az, hogy a mikrofon bemenetének és a fejhallgató kimenetének külön hangcsatornája van az operációs rendszerem hangkeverőjén (megnyitása jobb kattintással a Hangszórók ikonra jobbra lent a tálcán az óra környékén, a helyi menüben válaszd a Hangerőkeverő megnyitása parancsot). Így a zenét csak én hallom a fejhallgatóban, a megerősítések hangrögzítésébe nem zavar be. Tetszőleges hangerőt állíthattam be a zenehallgatáshoz, hogy hangosabban beszéljek a mikrofonba.
5. tipp: Ha több témához – például
jólét,
fogyás,
depresszió,
önszeretet, stb. – készítesz hangfelvételt, akkor ajánlom, hogy külön-külön rögzítsd őket.
6. tipp: Később ugyanis, a visszahallgatáskor, a médialejátszódban lejátszási listát állíthatsz össze, melyhez hozzáadhatod az összes apró hangelvételt. Ebben a listában tetszés szerinti sorrendet alakíthatsz ki. Mentés után ezt a listát betöltve lejátszatsz egyetlen hangfelvételt is, nem kell az összeset végighallgatnod. Tudom, ez megoldható a hangfelvételen belüli pozicionálással is, de talán a lejátszási lista praktikusabb.
A hangfelvétel végi szünet beiktatását azért javasoltam, hogy elméd tudjon felkészülni a következő témára.
7. tipp: Ha valóban azt akarod, hogy a megerősítéseket sikerüljön beprogramozni az agyadba, akkor az ismétlés a kulcs. Minél többször hallgatod őket meg, mondod ki őket vagy írod őket le, annál hatékonyabbak lesznek. Ennek a háromnak a kombinálásával nagyobb lesz a sikered.
A nyugalmi állapotban hallgatott megerősítéseket érdemes elismételni magadban, hogy hatékonyabb legyen a programozásuk. Ezért javasoltam, hogy tarts köztük néhány másodperces szünetet.
8. tipp: A megerősítések hatékonyságát fokozhatod azzal, hogy közben zenét hallgatsz. Erről nem igazán szól a fáma, de ha megfigyelsz más megerősítéses felvételeket, kellemes zene szól a háttérben. A finom lágy, nyugtató aláfestő zene hatására elmédet alfa vagy théta állapotba juttathatod. Ez abban fog segíteni, hogy felnyisd a tudatalattidat, és megengedi, hogy sokkal befogadóbbá válj a megerősítéseink valódi értelme iránt.
9. tipp: Az Audacity egy többsávos hangszerkesztő. Megteheted vele azt, hogy az egyik sávra betöltöd az egyik megerősítés-témát, a másikra a következőt, majd külön a zenét. A projekt összeállítása után szükség esetén a zenét kicsit halkabbra veheted, hogy ne zavarja a megerősítéseket. Aztán valamilyen hangformátumba (.mp3, ogg. .wma, stb.) exportálod. Az így elkészült hangfájlt átmásolhatod a hangeszközödre, vagy feltöltheted egy online tárhelyre (pl. Google Drive, OneDrive, Dropbox, stb.), hogy bármilyen eszközön bármikor meg tudd hallgatni. Ennek az a hátránya, hogy mindig ugyanaz a zene fog szólni a megerősítéseid alatt, előnye viszont a bárhol elérhetősége.
Én mostanában a hangfelvétel készítéséhez hasonló módon hallgatom vissza a megerősítéseimet. Médialejátszómban betöltöm a listát a sok pici hangfájlból. Aztán a webböngészőmben megnyitom a YouTube webhelyét, és keresek egy szép meditációs zenét. Aztán megnyitom a hangkeverőt, beállítom megfelelőre a zene hangerejét, majd a médialejátszóban elindítom a megerősítéseket. Ennek a módszernek az az előnye, hogy a lejátszási listában meghallgathatod külön-külön a több kisebb hangfájlt, vagy akár az összeset egyszerre, a másik pedig, hogy mindig más zenét választhatsz a megerősítéseid alá. Hátránya, hogy ebben a formában nem töltheted fel az online tárhelyekre, csak helyben használhatod.
+1. tipp: Lesznek olyan időszakok, mikor a megerősítések mondogatása unalmas lesz, vagy úgy gondolod, hogy nincs hatásuk. Van egy jó hírem: ennél a pontnál útkereszteződéshez érkeztél. Ugyanis ez annak a jele, hogy a megerősítések most kezdik áthatni a tudatalattidat. Ilyenkor folytasd csak tovább a megerősítések mondogatását, mert a tudatalattid készen áll arra, hogy dolgozzon velük.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése